Stomil na tarczy. Biało-niebiescy wracają z Sosnowca bez punktu

Stomil Olsztyn przegrał w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec 1:2 w spotkaniu 24. kolejki I ligi piłki nożnej.

Jedyną bramkę dla Dumy Warmii zdobył (z rzutu karnego) w 61 minucie Szymon Sobczak.

Na 10 kolejek przed końcem sezonu Stomil zajmuje 14. miejsce w tabeli I ligi (30 pkt.). Na pierwszym miejscu jest Podbeskidzie Bielsko-Biała (49 pkt.), tyle samo ma druga w tabeli Warta Poznań.

Spotkanie komentuje trener olsztynian Piotr Zajączkowski.

………………….

Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn 2:1 (1:0)
1:0 – Filip Karbowy (36′), 1:1 – Szymon Sobczak (61′-karny), 2:1 – Fabian Piasecki (62′)
Stomil: Skiba – Szota, Biedrzycki, Mosakowski, Straus – Molloy (64′ Carolina), Tecław (50′ Hajda), Pałaszewski, Lech (69′ Hinokio), Gancarczyk – Sobczak
Żółte kartki – Zagłębie Sosnowiec: Piotr Polczak, Kacper Radkowski. Stomil Olsztyn: Jakub Tecław, Jakub Mosakowski.
Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

………………….

Tabela I ligi po 24 kolejkach spotkań (stan na 7 czerwca 2020 r.). Źródło: 90minut.pl

Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w piłka nożna, I liga
Bezbramkowy wynik spotkania Stomil-Chrobry. Mecz rozegrano przy pustych trybunach. GALERIA

Piłkarska Fortuna 1 Ligi wznowiła rozgrywki. W rozegranym w Olsztynie pierwszym meczu Stomil zremisował z Chrobrym Głogów 0:0. Stomil: Skiba – Bucholc, Biedrzycki, Mosakowski, Straus – Siemaszko...