Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stomil bez licencji na grę w ekstraklasie. Dlaczego?

Fot. Artur Szczepański

Władze Stomilu złożyły odwołanie od negatywnej decyzji komisji ds. licencji klubowych PZPN, dotyczącej przyznania praw do gry w Ekstraklasie.

Licencji na grę na najwyższym szczeblu rozgrywek nie otrzymały również trzecia w tabeli Stal Mielec oraz czwarty Radomiak Radom. Zezwolenia nie otrzymały Olimpia Grudziądz oraz GKS Jastrzębie, a Warta Poznań będzie musiała grać swoje domowe mecze na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

W przypadku Stomilu Olsztyn chodzi o niespełnienie dwóch kryteriów Podręcznika Licencyjnego PZPN

F.03, czyli brak przeterminowanych zobowiązań wobec klubów piłkarskich wynikających z tytułu działalności transferowej oraz F.04, czyli brak przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego.

Tyle teorii. O co chodzi w praktyce? Olsztyński pierwszoligowiec nabiera wody w usta i nie komentuje sytuacji. Od 2 dni nie udało nam się skontaktować z prezesem Stomilu Wojciechem Kowalewskim. Natomiast biuro prasowe klubu zapewnia, że stosowny komentarz pojawi się po decyzji komisji licencyjnej. Decyzja powinna się pojawić w ciągu najbliższych dni.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, pzpn, ekstraklasa
Bezbramkowy wynik spotkania Stomil-Chrobry. Mecz rozegrano przy pustych trybunach. GALERIA

Piłkarska Fortuna 1 Ligi wznowiła rozgrywki. W rozegranym w Olsztynie pierwszym meczu Stomil zremisował z Chrobrym Głogów 0:0. Stomil: Skiba – Bucholc, Biedrzycki, Mosakowski, Straus – Siemaszko...

Zamknij
RadioOlsztynTV