Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Startuje Retrospekcja. Przegląd najlepszych filmów 5. edycji WAMA Film Festival

Fot. Przemysław Skrzydło / WingPress

Już 16 września w Iławskim Centrum Kultury rozpocznie się Retrospekcja, przegląd najlepszych filmów zeszłorocznej edycji olsztyńskiego WAMA Film Festival.

W siedmiu miastach Warmii i Mazur zostaną zaprezentowane produkcje nagrodzone w konkursach największego wydarzenia filmowego regionu. Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny.

Przez najbliższe tygodnie widzowie w Iławie, Bartoszycach, Działdowie, Elblągu, Braniewie, Dobrym Mieście i Ełku będą mogli obejrzeć cztery filmy wyróżnione podczas zeszłorocznej  5. edycji WAMA Film Festival. Dzięki dobrej współpracy festiwalu z lokalnymi kinami i instytucjami kultury, kino o wysokich walorach artystycznych trafia także do mniejszych ośrodków miejskich w regionie Warmii i Mazur.

W ramach retrospekcji WAMA Film Festival w siedmiu wybranych miastach Warmii i Mazur pokazujemy najlepsze filmy zeszłorocznej edycji festiwalu. Obok Fokstrota, zwycięzcy konkursu koprodukcji międzynarodowych widzowie zobaczą trzy znakomite krótkie metraże młodych polskich filmowców. Chcemy promować dobre kino i bardzo cieszę się, że przegląd zaczynamy w Iławie, moim mieście rodzinnym – mówi Marcin Kot Bastkowski, dyrektor WAMA Film Festiwal.

Autor: Ł.A/mat.prasowe
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino, Iława
„Boże Ciało” polskim kandydatem do Oscara

"Boże Ciało" w reż. Jana Komasy jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy - ogłosiła w piątek w Warszawie Komisja Oscarowa pod...

Zamknij
RadioOlsztynTV