Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Starosta lidzbarski oskarżył lokalnego dziennikarza o zniesławienie. Poznaliśmy wyrok sądu

Fot. A. Socha

Dziennikarz z Lidzbarka Warmińskiego Andrzej Pieślak został we wtorek uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Olsztynie od wyroku skazującego w I instancji za publiczne znieważenie konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, czyli starostę lidzbarskiego Jana Harhaja.

Sprawa dotyczyła artykułu na portalu naszlidzbark.pl prowadzonym przez Andrzeja Pieślaka. Dziennikarz poinformował, iż na betonowych wrotach do parku wandal namalował wulgarne napisy pod adresem „Harrego”. Dziennikarz zamieścił zdjęcia tych napisów i dodał, iż prawdopodobnie dotyczą one działacza Platformy Obywatelskiej piastującego wysokie stanowisko w samorządzie lokalnym.

Starosta lidzbarski Jan Harhaj poczuł się zniesławiony przez dziennikarza i złożył zawiadomienie do prokuratury rejonowej w tym mieście. Prokuratura z urzędu postawiła dziennikarza w stan oskarżenia. Sąd uniewinnił dziennikarza – wyrok uzasadniała sędzia Dorota Lutostańska.

00:00 / 00:00

Wyrok jest prawomocny. To kolejny z kilkunastu procesów, wygranych przez dziennikarza, które regularnie wytaczają mu urzędnicy samorządowi Lidzbarka Warmińskiego. W toku są następne procesy. Jest to reakcja władz Lidzbarka Warmińskiego na monitorowanie przez dziennikarza poczynań miejscowej władzy samorządowej.

Fot. A. Socha

Fot. A. Socha

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, dziennikarz, sąd okręgowy, Jan Harhaj, Andrzej Pieślak
Miasto Elbląg kontra radny PiS. Sąd apelacyjny wydał wyrok

Koniec sądowej sprawy Miasta Elbląg przeciwko radnemu PiS Piotrowi Opaczewskiemu. Chodzi o jego telewizyjną wypowiedź, krytyczną wobec władz Elbląga. Przypomnijmy, 6 września przed Sadem Apelacyjnym odbyła...

Zamknij
RadioOlsztynTV