Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stare Jabłonki stolicą plażowej piłki ręcznej. Po raz pierwszy w Polsce odbędą się tam Mistrzostwa Europy

Fot. materiały organizatora

Przez prawie dwa tygodnie Stare Jabłonki będą gościć piłkarzy ręcznych grających na piasku. W niewielkiej miejscowości na Mazurach zostaną rozegrane mistrzostwa Europy juniorów oraz seniorów w plażowej odmianie szczypiorniaka.

Najpierw na boiska nad jeziorem Szeląg Mały wybiegną młodzi zawodnicy, którzy od czwartku (27 czerwca) do niedzieli (30 czerwca) zagrają o tytuł najlepszej drużyny starego kontynentu. Po nich, od 2 do 7 lipca do rywalizacji staną reprezentacje seniorskie. Nie zabraknie oczywiście żeńskich i męskich kadr Polski – w obu kategoriach wiekowych – oraz olsztyńskich akcentów.

Jak zapowiadają organizatorzy, mistrzostwa Europy seniorów będą wyjątkowe – największe w historii tej dyscypliny. W turnieju zagra 20 reprezentacji żeńskich i 20 męskich. Drużyny będą reprezentowały 23 kraje starego kontynentu. Na boiska wybiegnie prawie 600 zawodniczek i zawodników. Zawodniczki z Polski będą broniły tytułu wicemistrzyń Europy.

W sumie przez dwa wakacyjne tygodnie Stare Jabłonki odwiedzi ponad 1000 sportowców. To prestiżowe wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Na miejsce rozgrywek wybrano plażę przy Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, doceniając tym samym organizację finałów turnieju EBT w 2018 roku.

Składy kadr juniorskich są już znane. Wkrótce zostaną także ogłoszone drużyny seniorskie. W szerokim składzie męskiej reprezentacji są m.in. nowy nabytek Warmii Olsztyn Miłosz Rupp, (do niedawna zawodnik Wisły II Płock) oraz były bramkarz Warmii Łukasz Zakreta (aktualnie MKS Kalisz). Szkoleniowcem kadry jest Jarosław Knopik, trener Warmii.

Rozgrywki juniorów, a tydzień później seniorów, toczyć się będą na 4 boiskach. Na stadionie głównym będą miejsca dla ponad 2000 widzów. W turnieju juniorskim nasze zawodniczki zagrają pierwsze spotkanie w czwartek 27 czerwca o 10. Ich rywalkami będą Słowaczki. Następnie nasze juniorki zmierzą się o 13:15 z Węgierkami, a o 16:15 – z Chorwatkami. Juniorzy rozegrają pierwszego dnia turnieju tylko dwa mecze – o 11:30 ich przeciwnikiem będzie Ukraina, a o 14:45 – Szwajcaria. Wszystkie mecze odbędą się na boisku nr 1. Sprawdź plan gier juniorów (27-30.06.2019 r.)

W turnieju seniorskim polskie drużyny zobaczymy w pierwszym dniu turnieju, czyli 2 lipca, dwukrotnie. Panie zagrają o godzinie 9 z Węgierkami i o 12 z Portugalią. Seniorzy zmierzą się natomiast z o 11:15 z Węgrami, a o 17:15 ze Szwedami. Tu również wszystkie mecze Polaków i Polek odbędą się na boisku nr 1. Sprawdź plan gier seniorów (2-7.07.2019 r.)

Wstęp na wszystkie mecze jest wolny.

 

Redakcja: K. Ośko za recznaplazowa.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stare Jabłonki, Mistrzostwa Europy
Wiedeń zdobyty. Polska pokonała Austrię w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy

Polska wygrała w Wiedniu z Austrią 1:0 (0:0) w swoim pierwszym meczu kwalifikacji do przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Jedynego gola strzelił wprowadzony z ławki rezerwowych Krzysztof...

Zamknij
RadioOlsztynTV