Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Staniszewski zwycięzcą rajdu Czech, Hołowczyc rajdu Hungarian Baja

Znakomite wieści dla kibiców motorsportu napłynęły do nas z Węgier i Czech.

Krzysztof Hołowczyc na Węgrzech

Zaczynamy od kraju naszych bratanków, gdzie w silnie obsadzonym rajdzie terenowym Hungarian Baja zwyciężył Krzysztof Hołowczyc z pilotem Łukaszem Kurzeją. Olsztynianie ostatecznie pokonali doświadczonego Saudyjczyka Yazeeda Al-Rahjego, który był drugi, czy czwartego w generalce Czecha Miroslava Zapletala.

Zbigniew Staniszewski w Czechach

Tymczasem w Czechach zakończyła się kolejna runda rallycrossowych Mistrzostw Europy Centralnej. Tu bezkonkurencyjny okazał się Zbigniew Staniszewski. Olsztyński zawodnik nie ukrywa, że na półmetku sezonu jest w komfortowej sytuacji.

Natłukłem bardzo dużo kilometrów (…) i to spowodowało, że (…) w dwóch ostatnich rundach we Włoszech i tu w Czechach (…) jechałem jak natchniony. Nie było żadnych problemów, wszystko wychodziło. Z samochodem robiłem co chciałem i sprawiało mi to ogromną radość. Byłem wypoczęty i między innymi dlatego tak dobrze poszło (…) Prowadzimy zdecydowanie w Mistrzostwach Europy Centralnej i zmierzamy po tytuł.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rajd, Zbigniew Staniszewski, Hungarian Baja, Krzysztof Hołowczyc, Mistrzostwa Europy Centralnej
Powiat olsztyński ma swoje mistrzostwa rajdowe. Najbliższa runda już w niedzielę

Niedziela w gminie Dywity upłynie pod znakiem rajdów samochodowych. Automobilklub Warmiński organizuje drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Powiatu Olsztyńskiego. Impreza rozpocznie się o 11 na torze...

Zamknij
RadioOlsztynTV