Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stan wód jest zbyt wysoki. Zamknięte szlaki na Wielkich Jeziorach Mazurskich

Chociaż na jeziorach augustowskich Wody Polskie otworzyły szlaki wodne dla żeglugi, to na Wielkich Jeziorach Mazurskich na oficjalne otwarcie trzeba będzie jeszcze poczekać.

Joanna Szerenos-Pawilcz z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku wyjaśniła, że stan wód jest zbyt wysoki i o 5 centymetrów przekracza dozwolone normy.

Mimo rozstawionego oznakowania nawigacyjnego, nie zostaną jeszcze otwarte dla żeglugi szlaki żeglowne na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Powodem jest przekroczony poziom stanu wód. Norma to 134 centymetry. Otwarcie żeglugi dla ruchu jednostek pływających nastąpi po spadku i ustabilizowaniu poziomu wody. Należy śledzić komunikaty internetowe.

Mimo wysokiego stanu wód, wszystkie śluzy są już czynne.

Jak przekazał Radiu Olsztyn dyspozytor MOPR Karol Dylewski, na akwenach jeszcze niewielki ruch.

Na Niegocinie garstka łódek. Jest 14 stopni Celsjusza, ciepły wiatr, 2-3 w skali Beauforta. Na razie warunki bardzo dobre do żeglowania. Dwa tygodnie temu odwoływano czartery. (…) Od wtorku zaczyna się wydawanie łódek i będzie widać ten ruch na wodzie

– powiedział.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: M. Zbrożek/B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/M. Rutynowski

Więcej w woda, jezioro, stan wód, Wielkie Jeziora Mazurskie
Policjanci wypływają na jeziora. Rozpoczyna się sezon żeglarski

Niektórzy rozpoczęli długi weekend majowy już dzisiaj. W warmińsko-mazurskich portach duże obłożenie zarówno czarterowych jednostek jak i prywatnych łodzi. Służbę na jeziorach rozpoczęła też policja wodna....

Zamknij
RadioOlsztynTV