Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stabilizuje się sytuacja w ełckim szpitalu i domu pomocy społecznej

Kolejny oddział w Szpitalu Miejskim Pro-Medica w Ełku znów przyjmuje pacjentów. 

W poniedziałek pracę wznowiła ginekologia, która przyjmuje pacjentki w sytuacjach nagłych, ale również na planowe zabiegi. Nie działa jeszcze porodówka i oddział neonatologiczny, a przyszłe mamy wciąż rodzą w szpitalach w okolicznych miastach. Pojawili się także pierwsi pacjenci na rehabilitacji.

Personel, który chorował lub był na kwarantannie, wraca do pracy. Działalność wznowił także oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej. Teraz pracę rozpoczyna rehabilitacja kardiologiczna.

W środę natomiast przyjmowanie pacjentów wstrzymał oddział chorób wewnętrznych.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Seniorzy z DPS pokonali koronawirusa

Nie ma już ogniska koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej Misericordia w Ełku. Wszyscy seniorzy są już zdrowi.

Koronawirus pojawił się DPSie pod koniec padziernika. Najpierw zachorowało kilka osób z personelu. Potem zaraziła się połowa podopiecznych.

W placówce przebywa 70 pensjonariuszy. Ich średnia wieku to ponad 80 lat. I chociaż dla tej grupy choroba jest szczególnie groźna, to w tym przypadku przebiegła łagodnie. Trzy osoby chorowały nieco ciężej i przyjmowały antybiotyki, ale nie było konieczności hospitalizacji. Teraz wszyscy są już zdrowi. Dom Pomocy Społecznej Misericordia to placówka prowadzona przez Caritas Diecezji Ełckiej.

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, dps
Wyprzedzał ciężarówkę i czołowo zderzył się z innym samochodem. Siedem osób trafiło do szpitala

Siedem osób zostało rannych w wypadku w Pilcu w gminie Reszel. Zderzyły się tam dwa osobowe auta - mówi aspirant Rafał Jackowski z biura prasowego warmińsko-mazurskiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV