Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Średnio 20 mandatów każdego dnia. Policjanci z Elbląga kontrolują mieszkańców


Część elblążan nie nosi maseczek ani przyłbic. Elbląscy policjanci kontrolują przestrzeganie nakazu zasłaniania nosa i ust. Mogą pouczyć lub ukarać osobę, która tego nie robi. Każdego dnia wypisują średnio 20 mandatów.

Policjanci nie wchodzą w dyskusje natury prawnej, tylko pilnują przestrzegania przepisów – przypomina komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Takie interwencje mają różny przebieg.

Policjanci nie są od tego, by oceniać zgodność z prawem obowiązujących przepisów. Jeśli dana osoba nie będzie reagowała na upomnienia funkcjonariuszy, otrzyma mandat. A jeśli odmówi jego przyjęcia, zostanie skierowany wniosek do sądu.

00:00 / 00:00

Kilka dni temu policyjny patrol musiał wyprowadzić z urzędu miasta petenta, który chciał wejść do środka, ale odmawiał założenia maseczki. W innej sytuacji policjanci zwrócili uwagę mężczyźnie stojącemu bez maseczki niedaleko sklepu. Okazało się, że miał przy sobie narkotyki i że był ścigany listem gończym.

Aktualnie z obowiązku zasłaniania nosa i ust zwolnione są osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, maseczka
Ukradł samochody, które wcześniej serwisował. Jak tłumaczył się 44-latek?

Ukradł 5 aut dostawczych - które wcześniej serwisował. Olsztyńscy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o ich kradzież. Samochody zginęły z jednego z parkingów w Olsztynie. Do zdarzenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV