DZIŚ: 17 °C pogoda dziś

Srebrna Alicja Potasznik z Dywit

Pierwszy z lewej Alicja Potasznik, fot. UG Dywity

Alicja Potasznik z GUKS-u Asy Dywity zdobyła srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.

Zawody odbyły się w Spale. Z dobrej strony zaprezentowała się też starsza siostra zawodniczki – Paulina Potasznik. Zajęła  7 miejsce w biegu na 200 metrów juniorek.

Obie niedawno przeszły do wyższych kategorii wiekowych – Alicja z młodziczek do juniorek młodszych, a Paulina z juniorek młodszych do juniorek.

Alicja Potasznik stanęła na drugim stopniu podium w biegu na 200 metrów. Osiągając czas 25 sekund i 35 setnych pobiła swój rekord życiowy.

Jak podkreślił trener obu dziewcząt Szymon Niestatek, sukces Alicji i bardzo dobry występ Pauliny Potasznik to zasługa obozu w górach i dwutygodniowego zgrupowania w Spale.

W osiągnięciu tych wyników pomogły też treningi na dywickim stadionie, na którym wymieniono niedawno bieżnię.