Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprzedawali podrobione perfumy. Usłyszeli ponad tysiąc zarzutów

Olsztyńska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom, które sprzedawały w internecie podrobione perfumy. Przedstawiono im łącznie tysiąc 119 zarzutów.

W sprawie zostało pokrzywdzonych ponad tysiąc osób, w tym podmioty gospodarcze z całego kraju. Sprawa sięga września 2021 roku, kiedy policjanci z Olsztyna rozbili grupę zajmującą się handlem podrobionymi perfumami.

Przestępczy proceder polegał na zakładaniu sklepów internetowych, za pośrednictwem których sprzedawano podrobione perfumy. Witryny internetowe były profesjonalnie przygotowane, a zdjęcia podróbek wykonywane przez zawodowego fotografa. Wszystko po to, aby zdobyć zaufanie klientów i oszukać jak najwięcej osób. Grupa wprowadziła na rynek ponad 5 tysięcy podrobionych perfum, sprzedając je w internacie jako produkty oryginalne. Ich szacunkowa transakcyjna wartość to blisko 140 tysięcy złotych. Policjanci zlikwidowali magazyn, w którym przechowywane były nielegalne towary. Zabezpieczono ponad 3 tysiące podrobionych perfum

– powiedział oficer prasowy olsztyńskiej policji mł. asp. Andrzej Jurkun.

Akt oskarżenia dotyczy dwóch kobiet w wieku od 31 do 34 lat oraz czterech mężczyzn w wieku od 32 do 55 lat. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec nich zakaz opuszczania kraju oraz zabezpieczenie majątkowe w wysokości prawie 43 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Część wyłudzonych pieniędzy została już zwrócona pokrzywdzonym, którzy kupili podrobiony towar.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w sąd, policja, prokurator, handel, internet, oszuści, gand, video
Ukradł puszkę WOŚP. Policja zatrzymała 43-latka

Policja zatrzymała mężczyznę, który w Ornecie ukradł puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Złodziej zabrał ją z jednego ze sklepów. Kradzież zgłosili pracownicy sklepu. Według nich w...

Zamknij
RadioOlsztynTV