Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdzają legalność i warunki zatrudnienia. Strażnicy Graniczni zwiększają kontrole pracy cudzoziemców

Fot. Straż graniczna (www.morski.strazgraniczna.pl)

Strzegą granic i migracji ludzi. Straż Graniczna ma sporo pracy, bo zajmuje się też ściganiem przemytników czy kontrolą na drogach. Jednym z najważniejszych zadań jest sprawdzanie legalności zatrudnienia obcokrajowców. A tych jak wiemy, w Polsce przybywa.

– Rąk do pracy jest coraz mniej, dlatego obcokrajowcy są w naszym kraju mile widziani. W rejonie Elbląga przybywają głównie z Ukrainy i Białorusi – wyjaśnia komandor podporucznik Zbigniew Lenard, komendant elbląskiej placówki Morskiego Oddziału Straży Granicznej. W 2016 roku odnotowano 2 tysiące zagranicznych pracowników, w ubiegłym było ich ponad 7 tysięcy.

Straż Graniczna kontroluje też, czy zagraniczni pracownicy nie są ofiarami nadużyć, np. handlu ludźmi. W kwestii legalności zatrudnienia obcokrajowców strażnicy graniczni współpracują z innymi państwowymi służbami i instytucjami.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nabór, straż graniczna
Handlowali suszem tytoniowym w całym kraju, straty wyceniono na prawie 300 mln zł. Kryminalni rozbili grupę przestępczą

292 miliony złotych nieuiszczonego podatku akcyzowego to straty skarbu państwa wynikające z działań zorganizowanej grupy handlującej suszem tytoniowym. W sprawie zatrzymano sześć osób, w tym dwie...

Zamknij
RadioOlsztynTV