Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdź, gdzie najczęściej urlop spędzają mieszkańcy Warmii i Mazur

Wakacje to czas zagranicznych wyjazdów. Fot. pixabay.

Większość klientów biur podróży wakacyjny lipiec spędziła w Europie – wynika z raportu portalu turystycznego wakacje.pl. Jak dodano, listę europejskich hitów otwierają Grecja i Bułgaria, a tuż za nimi jest Turcja.

W lipcu greckie wyspy wybrało 39 procent urlopowiczów, bułgarskie kurorty o połowę mniej, bo około 15-tu procent. Na trzecim miejscu znalazła się Turcja, tuż za nią Hiszpania. A pierwszą piątkę zamyka Albania. Na szóstej pozycji znalazł się Egipt, następnie Włochy, Tunezja, Cypr, a na dziesiątym miejscu uplasowała się Chorwacja.

Z raportu wynika, że najbardziej popularne są wyjazdy tygodniowe.

Standardem zagranicznych wakacji polskich turystów są wycieczki z transportem samolotem. Tak podróżuje 80 procent urlopowiczów

– wynika z danych portalu, który porównał oferty wycieczek ponad stu biur podróży.

Jak podaje portal, za tegoroczne wakacje za granicą płacimy średnio 6 109 zł. Więcej płacą mieszkańcy pięciu województw: mazowieckiego – 6 609 zł, kujawsko-pomorskiego – 6 325 zł, pomorskiego – 6 434 zł, podkarpackiego – 6 305 zł i warmińsko-mazurskiego – 6 274 zł.

Najmniej na wakacje za granicą wydają mieszkańcy województw świętokrzyskiego – 5 638 zł, opolskiego – 5 648 zł i śląskiego – 5 730 zł.

 

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w europa, wakacje, Grecja, Bulgaria
Sprawdź, gdzie Polacy najchętniej spędzają wakacje

Grecja, Turcja i Hiszpania - to najpopularniejsze kierunki wypoczynku Polaków w tym sezonie - wskazuje raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Egipt, tak lubiany przez Polaków jeszcze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV