Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawcy śmiertelnego pobicia pod Oleckiem zostali aresztowani


Na trzy miesiące zostali tymczasowo aresztowani dwaj mężczyźni podejrzani o pobicie mieszkańca powiatu oleckiego. W wyniku odniesionych obrażeń pobity 38-latek zmarł w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w gminie Wieliczki. Oficer dyżurny z Olecka otrzymał wtedy zgłoszenie o leżącym na drodze pobitym mężczyźnie. Wysłany na miejsce patrol prewencji udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy. Został on przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Ełku.

Wkrótce potem policja zatrzymała do kontroli drogowej samochód, którym jechało dwóch nietrzeźwych mężczyzn, podejrzewanych o pobicie 38-latka.

Prokurator rejonowy w Olecku Andrzej Tylenda przekazał, że obaj znali pokrzywdzonego. Przedstawiono im zarzuty pobicia i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zastrzegł, że na tym etapie śledztwa za wcześnie mówić o motywach ich działania.

Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 35-latka i 28-latka na okres trzech miesięcy.

Już po przedstawieniu im zarzutów pobity mężczyzna zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Dlatego śledczy przewidują zmianę kwalifikacji przestępstwa na surowszą. Nie wiadomo na razie, czy będą to zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym czy zabójstwa. Śledczy odtwarzają jeszcze dokładny przebieg zdarzenia i czekają na opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pobicie, areszt
Gospodarstwo grozy w gminie Rozogi

Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał 47-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna miał pod "opieką" między innymi 9 cielaków. 47-latek utrzymywał je bez odpowiedniej ilości i jakości...

Zamknij
RadioOlsztynTV