Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spotkanie rektorów uczelni rolniczych i przyrodniczych

Ryszard Górecki – rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego). Fot. Łukasz Węglewski

Prorektorzy do spraw nauki dziewięciu polskich uczelni rolniczych i przyrodniczych spotykają się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Prorektorzy rozmawiają między innymi o ochronie własności intelektualnej i wykorzystaniu infrastruktury badawczej wybudowanej za pieniądze pochodzące z programów unijnych.

– Najważniejsza dyskusja dotyczy jednak zmian w kategoryzacji jednostek naukowych – mówi prorektor UWM prof. Jerzy Jaroszewski.

00:00 / 00:00

Gościem spotkania jest prof. Maciej Zabel przewodniczący Komitetu Ewaluacyjnego Jednostek Naukowych przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, kierownik Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

00:00 / 00:00

Profesor Zabel zamierza we współpracy z wydziałem Humanistycznym UWM przebadać, pod kątem analizy DNA, pole bitwy pod Grunwaldem. Zdaniem profesora łączenie nauk biologicznych i przyrodniczych z humanistycznymi jest właściwym kierunkiem rozwoju badań naukowych.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

(kkasz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, uniwersytet, rektorzy
Wojciech Maksymowicz: na UWM powstanie drugi wydział medyczny

Będzie drugi wydział medyczny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zmiany potwierdził to w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn profesor Wojciech Maksymowicz, dziekan Wydziału Nauk Medycznych UWM, były...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV