Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spotkanie opłatkowe u metropolity. Arcybiskup Józef Górzyński opowiadał o planach utworzenia muzeum

Metropolita warmiński abp Józef Górzyński spotkał się z dziennikarzami

Refleksja nad miejscem Ducha Świętego w życiu Kościoła, 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej w sanktuarium w Świętej Lipce oraz przygotowanie archidiecezjalnego muzeum. To zadania, jakie na 2018 rok stawia sobie metropolita warmiński.

Arcybiskup Józef Górzyński mówił o tym podczas dorocznego spotkania opłatkowego z dziennikarzami. Podkreślał, że chce, aby kościół warmiński żył świętolipskim jubileuszem.

Do Świętej Lipki czciciele Maryi pielgrzymują od średniowiecza, by uzyskać tam odpust i zyskać uzdrowienie. Wiadomo, że pieszo z Królewca w 1519 roku dotarł tam między innymi ostatni wielki mistrz krzyżacki Albrecht Hohenzollern. Współcześnie w sanktuarium można spotkać pielgrzymów z całego świata.

Podczas spotkania opłatkowego w Kurii Archidiecezji Warmińskiej dziennikarze z Olsztyna złożyli sobie świąteczne życzenia. Przedstawicieli wszystkich redakcji ze stolic województwa zaprosił metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński.

Marek Lewiński sprawdzał czego dziennikarze życzą sobie nawzajem

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kościół, Świeta Lipka, arcybiskup, Górzyński
Papież podziękował za choinkę z Warmii i Mazur: To znak wiary Polaków

Świerk z Puszczy Romnickiej stanął  na Placu św. Piotra w Watykanie. Ojciec Święty powiedział, że jest  znakiem wiary Polaków, którzy w ten sposób wyrażają wierność Stolicy...

Zamknij
RadioOlsztynTV