Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spotkania z rolnikami i dla rolników. Rozpoczęły się 3. Warmińsko-Mazurskie Dni Pola

Fot. W-M Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Ruszyły 3. Warmińsko-Mazurskie Dni Pola. W najbliższych tygodniach rolnicy ze wszystkich powiatów województwa będą mogli pogłębić fachową wiedzę dzięki spotkaniom w gospodarstwach oraz wykładom.

– Spotkania rozpoczęły się w powiecie olsztyńskim, w Kominkach – powiedziała Agnieszka Sołtysiak z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Odwiedzamy zaprzyjaźnionych rolników na poletkach demonstracyjnych pszenżyta ozimego. Dyskutujemy, omawiamy, wymieniamy doświadczenia, prezentujemy dobre praktyki w tych gospodarstwach.

00:00 / 00:00

– Z punktu widzenia rolnika to ważne okazje do rozmowy – powiedział Mateusz Kowalski, dzisiejszy gospodarz Dni Pola.

Mogłem pochwalić się swoim sukcesem. Pszenżyto ładnie wygląda w tak ciężkim czasie. Mówiłem, jak uprawiałem, jakie środki agrotechniczne stosowałem. Przede wszystkim można się podzielić z innymi swoimi doświadczeniami.

00:00 / 00:00

We wtorek 3. Warmińsko-Mazurskie Dni Pola dotrą do powiatu kętrzyńskiego, kolejne dni to kolejne powiaty – w tym tygodniu jeszcze: mrągowski, piski i giżycki.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w rolnictwo, rolnik, Dni Pola
Jak ułatwić pracę rolnikom? Rozmawiali o tym uczestnicy walnego zgromadzenia

O uproszczeniu pracy rolników oraz stworzeniu warunków do rozwoju ich działalności rozmawiali uczestnicy 12. walnego zgromadzenia Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Spotkanie odbyło się w Rynie. - Rząd...

Zamknij
RadioOlsztynTV