Sportowcy z lidzbarskiego ŚDS najlepsi w Pasłęku

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim został zwycięzcą zawodów sportowych Środowiskowych Domów Samopomocy województwa warmińsko-mazurskiego.

Drugie miejsce wywalczyła placówka z miejscowości Wygody, trzecie drugi uczestnik z Lidzbarka. Zawody rozegrane zostały na stadionie miejskim w Pasłęku.

To druga edycja wojewódzkiej rywalizacji Środowiskowych Domów Samopomocy. Tym razem wzięło w niej udział 13 placówek i 300 niepełnosprawnych sportowców. Walczyli w kilku konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłką lekarską, trójskoku dodawanym, rzucie piłeczką palantową, strzałem piłką do małej bramki. Była też konkurencja zespołowa czyli przeciąganie liny.

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim obronił tytuł mistrza sprzed roku. Zdobył prawie dwa razy więcej punktów niż wicemistrz. Zawody odbywały się pod patronatem wojewody warmińsko-mazurskiego i Burmistrza Pasłęka.