Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sport i relaks. Znamy zwycięskie projekty Otwartego Budżetu Akademickiego

Fot. UWM

Znamy wyniki głosowania na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego UWM. Swoje głosy oddało w niej ponad 1700 osób.

Pierwszy z projektów, na który oddanych zostało 48 proc. głosów, to nowoczesna siłownia na świeżym powietrzu. Ma powstać przy plaży w Kortowie. Będzie to drugi w Polsce tego typu obiekt, z profesjonalnymi urządzeniami pozwalającymi na przeprowadzenie treningu takiego, jak w komercyjnych siłowniach. Siłownia to projekt studencki. Autor projektu student ekonomii Filip Kadziewicz zapewniał, że nie będzie to zwykła siłownia pod chmurką.

To będzie druga tego typu siłownia w Polsce, pierwsza jest na warszawskiej Ochocie. Ona wyróżnia się tym, że można regulować obciążenia od 2,5 do 220 kg. Pozwala w bezpieczny sposób przetrenować każdą partię ciała i zrobić trening jak w prawdziwym klubie fitness

– podkreślił.

Wśród projektów pracowniczych najwięcej głosów zebrała strefa nauki i wypoczynku na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Jak powiedziała jej pomysłodawczyni dr Katarzyna Andruszkiewicz, ma to być przestrzeń dla pracowników i studentów – miejsce z nowoczesnymi kanapami, stolikami i odpowiednim oświetleniem. Zgodnie z ideą Green University, ma tam być również dużo zieleni.

Na oba projekty przeznaczonych zostanie pół miliona złotych. Jak zaznaczył rektor uczelni prof. Jerzy Przyborowski, mają to być inwestycje, które nie będą wymagały już dodatkowych nakładów na swoje funkcjonowanie.

Kanclerz UWM Bogusław Stec powiedział, że w ubiegłorocznej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego zrealizowane zostały dwa projekty – to pole do gry w disc golfa i zielona – czyli porośnięta trawą – wiata rowerowa.

Pole do disc golfa jest już czynne, odbywają się na nim zawody. Jest zlokalizowana na terenie kampusu. (…) Jeśli chodzi o drugi projekt – zielona wiata rowerowa. Jest to wiata z zielonym dachem. Oczywiście jeszcze nie jest zielony, bo aura jest, jaka jest. Czekamy na poprawę pogody i będziemy robić wszystko, żeby dach był zielony

– podkreślił.

To była druga edycja Otwartego Budżetu Akademickiego.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska/M. Rutynowski

Więcej w UWM, studenci
Bliższe Spotkania – 28.02.2024

Akcja liczenia bocianów oraz „Żywe kultury literatury” UWM były tematami Bliższych Spotkań Radia Olsztyn.  Z gośćmi audycji rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz. Czy Polska przestała...

Zamknij
RadioOlsztynTV