Warmia i Mazury będą współpracowały z Saksonią Anhalt

Zarząd województwa warmińsko – mazurskiego podpisał umowę o współpracy z niemieckim regionem, Saksonią Anhalt. Fot. M.Świniarski
Rolnictwo, produkty regionalne i energia odnawialna – to trzy główne obszary, w których województwo warmińsko – mazurskie będzie współpracowało z niemiecką Saksonią Anhalt.
Przedstawiciele obu regionów podpisali w Olsztynie list intencyjny o współpracy, która ma przynieść korzyści i Niemcom, i Polakom.
Jak powiedział wicemarszałek województwa – Jarosław Słoma, współpraca zaczęła się już kilka lat temu dzięki polsko – niemieckiemu porozumieniu w sprawie promowania Welskiego Parku Krajobrazowego.
Hermann Onko Aeikens – minister środowiska w Saksonii Anhalt – nie ukrywał, że jego region może zyskać dzięki nam doświadczenie w promowaniu produktów regionalnych. Niemcy z kolei mogą nas wiele nauczyć w dziedzinie źródeł energii odnawialnej.
Niemieckiej delegacji, podczas podpisania umowy, towarzyszył konsul generalny Niemiec w Gdańsku – Hans Peter Utsch.(mswin/as)















![Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA] Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F1000028120.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







