Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spór o gminną plażę w Pelniku

Mieszkańcy Pelnika boją się, że za stęp na gminną plażę będą musieli płacić. Fot. Iza Sadowska

Mieszkańcy Pelnika w gminie Łukta obawiają się, że będą musieli płacić za wejście na plażę.

Ich niepokój wywołała wiadomość, że wójt zamierza wydzierżawić kąpielisko osobie prywatnej. Na dzisiejszej sesji, podczas której radni gminni mieli podjąć decyzję w tej sprawie, zjawili się mieszkańcy Pelnika. Boją się, że po 3 latach dzierżawca nabędzie prawo pierwokupu i wykupi jedyny dostępny dla wszystkich kawałek plaży. Obawiają się również tego, że właściciel wprowadzi opłaty za wejście.

5 lat temu kąpielisko zmodernizowano dzięki unijnemu wsparciu. Przez ten czas, zgodnie z wymogami, plażę utrzymywała gmina. Zadłużenie gminy sięga 60 procent, a roczny koszt utrzymania plaży to około 20 tysięcy złotych. Dlatego wójt Pelnika szukając oszczędności zaproponował wydzierżawienie kawałka terenu pod mobilny punkt gastronomiczny. Jan Leonowicz zapewnił mieszkańców, że nie może być mowy ani o wykupieniu plaży na własność, ani o kosztach za korzystanie z publicznego kąpieliska.

Decyzja o dzierżawie kąpieliska została przesunięta na następną sesję. Z kolei na najbliższy wtorek (11.02) w Pelniku zwołano zebranie mieszkańców z włodarzami gminy, które ma wyjaśnić wszystkie wątpliwości. (grzym/bsc)

Posłuchaj raportu Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro, plaża
Zima…

Fot. Łukasz Węglewski

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV