Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spłaciłeś kredyt przed terminem? Możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy

Fot. A. Skrago

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej otwiera drogę do żądania zwrotu prowizji oraz innych niesłusznie pobranych opłat z tytułu zaciągniętych kredytów.

Sprawa dotyczy tysięcy osób w Polsce, które spłaciły swoje kredyty przed terminem. O możliwościach odzyskania pieniędzy informowali podczas konferencji prasowej w Olsztynie posłanka PiS Iwona Arent i mecenas Lech Obara. Większość osób, które mogą walczyć o odzyskanie swoich pieniędzy nie zdaje sobie nawet sprawy z tego – podkreślała posłanka Iwona Arent.

00:00 / 00:00

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej obliguje banki i firmy pożyczkowe do oddania pieniędzy, które zostały niesłusznie naliczone. Chodzi o prowizje i wszelkie inne koszty poza odsetkami, które klienci musieli zapłacić zanim udało im się wcześniej spłacić kredyt. Jak podkreślał mecenas Lech Obara, należy ubiegać się w banku o zwrot kwoty wyliczonej proporcjonalnie za okres od dnia faktycznej spłaty kredytu do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie.

00:00 / 00:00

O zwrot pieniędzy można się ubiegać do 10 lat wstecz – licząc od dnia spłaty kredytu. Urząd Ochrony Konkurencji Konsumentów postawił już zarzuty 21 firmom, które nie rozliczają się prawidłowo z klientami i apeluje do banków o respektowanie wyroku TSUE.

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, kredyt, Iwona Arent, Lech Obara, prowizja
Sąd Najwyższy podjął decyzję w sprawie sędziego ze Szczytna

Sąd Najwyższy nie zgodził się na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego ze Szczytna i przywrócił go do pełnienia czynności służbowych. Sędziemu Andrzejowi Janowskiemu zarzucano, że bezprawnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV