Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Śpiewajmy Poezję” po raz 49. W najbliższą sobotę przesłuchania konkursowe

W tym roku Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” odbędą się już po raz 49.! To wydarzenie muzyczne, którego najważniejszym akcentem jest koncert konkursowy, do którego zgłosiło się prawie 50 wykonawców z całego kraju. W najbliższą sobotę odbędą się przesłuchania uczestników.

– Organizatorzy są bardzo zadowoleni z liczby zgłoszeń, które nadesłano całej Polski – powiedziała nam Elwira Załoga z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych.

Mamy bardzo dużo zgłoszeń – ponad 40 – i napływają wciąż. Wysyłano pocztą, innymi drogami, więc zgłoszeń będzie finalnie więcej. Są nowości, jest bardzo dużo utworów autorskich, co nas bardzo cieszy, bo konkurs jest skierowany przede wszystkim do osób, które tworzą, komponują i piszą. Pojawiają się też wpływy popkultury, czyli Maanam i Kora.

00:00 / 00:00

Spotkania Zamkowe rozpoczną się 23 czerwca. Będą trwały trzy dni. Koncerty konkursowe oraz występy Zuzy Wiśniewskiej, Łukasza Jędrysa i Czerwonego Tulipana odbędą się w auli im. Anny Wasilewskiej, zaś koncert finałowy z udziałem projektu Fish Emade Tworzywo w amfiteatrze.

W tym roku koncert konkursowy będzie bezpłatny dla wszystkich słuchaczy. Radio Olsztyn będzie transmitowało najważniejsze występy.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śpiew, kultura, poezja, konkurs, Spotkania Zamkowe Śpiewajmy Poezję
Powstaje prequel kultowych „Samych Swoich”!

Adam Bobik i Karol Dziuba – to oni wcielą się w role Kazimierza Pawlaka i Władysława Kargula w komedii „Samo swoi. Początek”. Prequel kultowej trylogii, w...

Zamknij
RadioOlsztynTV