Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Specjalne sznury do odstraszania wilków trafią do hodowców owiec i bydła na Warmii i Mazurach

Fot. RDOŚ

Ponad 37 tysięcy metrów bieżących fladr, czyli sznurów z czerwonymi wstążkami do odstraszania wilków, chce przekazać hodowcom zwierząt gospodarskich z Warmii i Mazur Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Jak podała rzeczniczka prasowa olsztyńskiej RDOŚ Justyna Januszewicz, ogłoszono już przetarg na wybór wykonawcy, który ma dostarczyć dokładnie 37 tysięcy 250 metrów bieżących fladr z jaskrawoczerwonymi wstęgami.

Materiały zostaną bezpłatnie przekazane właścicielom stad owiec i bydła w tych częściach regionu, w których występuje najwięcej strat powodowanych przez wilki.

Zakup finansowany jest z programu realizowanego przez olsztyńską RDOŚ oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ma on minimalizować szkody wyrządzane przez bobry i wilki w regionie. Na takie działania do 2021 roku przeznaczono w sumie ponad milion 700 tysięcy złotych.

Jak szacują służby ochrony środowiska, w lasach Warmii i Mazur żyje około 140 wilków, głównie w Puszczy Rominckiej, Boreckiej, Piskiej i Napiwodzko-Ramuckiej oraz w Lasach Skaliskich w północno-wschodniej części regionu i na Wysoczyźnie Elbląskiej.

Fot. RDOŚ

Fot. RDOŚ

Fot. RDOŚ

Autor: PAP
Redakcja: P.Karpiszen/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w RDOŚ, wilk, wilki, bezpieczeństwo, krowy, owce
Minister zdrowia: Dopóki nie pokonamy wirusa, wakacje w określonym reżimie sanitarnym

Trudno prognozować na razie, jak będą wyglądały wakacje, ale na pewno nie tak, jak do tej pory. Dopóki nie pokonamy wirusa, będziemy musieli zastosować się do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV