Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spada poziom wody. Sytuacja na Żuławach wraca do normy

Zamarznięta rzeka Elbląg. Fot. M. Stankiewicz

Stabilizuje się sytuacja na Zalewie Wiślanym i Żuławach Elbląskich. Powoli obniża się stan wód podniesionych sztormem na Bałtyku. Wiatr nadal wieje z kierunku północno-zachodniego, ale znacznie osłabł w porównaniu do ostatniej doby.

Poziom wody w rzece Elbląg spadł poniżej 6 metrów, a jeszcze kilkanaście godzin temu przekraczał stan alarmowy w centrum Starego Miasta. Elbląg jest bezpieczny, ale służby nadal będą monitorować sytuację.

Będą tylko chwilowe wahnięcia, woda powinna spadać. Jutro ma wiać wiatr południowo-zachodni, który będzie wypychać wodę z lądu w kierunku zalewu, co jest bezpiecznie dla Żuław

– zapewnia Tomasz Świniarski, szef zarządzania kryzysowego w elbląskim ratuszu.

00:00 / 00:00

Rzeka Elbląg na całej długości jest teraz poniżej stanów ostrzegawczych. Utrzymuje ją jeszcze Nogat u ujścia do Zalewu Wiślanego. Wszystkie służby zapowiadają utrzymanie gotowości do jutra. Ekipy techniczne Wód Polskich sprawdzają stan wałów przeciwpowodziowych także na rzece Fiszewce i jeziorze Druzno.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zalew Wiślany, rzeka Elbląg, Nogat, poziom wód, stan alarmowy
Sztorm na Bałtyku. Służby w gotowości

Wszystkie służby w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej są w stałej gotowości do działania. Ma to związek z 3. stopniem zagrożenia hydrologicznego na Wybrzeżu i Żuławach. Z...

Zamknij
RadioOlsztynTV