Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śmiertelny wypadek, a za kółkiem pijany kierowca

Fot. fotolia

Jedna osoba zginęła w wypadku samochodowym, jaki wydarzył się w noc sylwestrową na drodze lokalnej Biskupiec-Rzeck.

19-letni kierowca, który spowodował wypadek, był pijany – podał Andrzej Jurkun z zespołu prasowego olsztyńskiej policji. Kierujący samochodem iveco na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zmarł 36-letni pasażer auta. Badanie wykazało, że kierowca ma ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany i przewieziony do aresztu.

W sylwestrową noc policja zatrzymała kilku nietrzeźwych kierujących. Przeważały interwencje domowe i zakłócenia porządku na ulicach. Na oddział SOR w Iławie trafił kompletnie pijany 15-latek.

Kilkanaście razy wyjeżdżali do akcji w województwie strażacy – mówi starszy kapitan Łukasz Kowalski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie. Poważnych incydentów nie było. Aż 20 razy strażacy wyjeżdżali do gaszenia śmietników i choinek, które zapaliły się od fajerwerków.

Strażacy podsumowali też zeszły rok. Jak informuje starszy kapitan Łukasz Kowalski w Olsztynie w 2019 roku interweniowali ponad 18 tysięcy 600 razy.

00:00 / 00:00

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, Biskupiec, szpital, Iława, alkohol, śmiertelny wypadek, nastolatek, pijany kierowca, Sylwester, Rzeck
Kolejne pożary sadzy. Strażacy apelują o regularne czyszczenie kominów

W ciągu ostatnich godzin warmińsko-mazurscy strażacy gasili kilka pożarów sadzy w kominach. We wszystkich przypadkach ogień udało się szybko opanować i ugasić. Strażacy ostrzegają jednak, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV