Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śmiercionośne kleszcze

Doskonale wiemy, że kleszcze są wyjątkowo trudnym przeciwnikiem, jeżeli chodzi o zdrowie człowieka. Wiemy też i chcemy uczulić, że są niezwykle niebezpieczne dla zwierząt.

Większość tych pajęczaków na swoich żywicieli czeka w trawie i na gałęziach krzewów i to nie tylko w lesie. Coraz więcej zwierząt zaatakowanych przez kleszcze spaceruje ze swoimi opiekunami po parkach i łąkach.

W ostatniej audycji Cztery Łapy rozmawialiśmy o kleszczach i wywoływanej przez nie babeszjozie. Naszym gościem była Sylwia Lew-Kojrys z Weterynaryjnego Centrum Zdrowia „Lew” w Olsztynie.

Posłuchaj audycji Moniki Szczygło

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Fruzia

Dziś polecamy Waszej uwadze Fruzię. Jest młodziutka, ma niespełna rok. Waży 8 kg i sięga głową do połowy łydki. Jest energiczna i wciąż ma szczenięce zachowania, jak chociażby chwytanie dla zabawy za sznurówki w butach czy spodnie na wysokości kostek.

Uwielbia spacery, na których prawie idealnie maszeruje na smyczy, chłonąc z ogromną ciekawością otaczający ją wokół świat. Lubi być głaskana i przytulana. Psie towarzystwo również bardzo lubi, jednak nieważne czy większy, czy mniejszy psiak, jeśli wyczuje ,,słabszy” charakter, to lubi dominować i fajnie jest wtedy, kiedy zabawa jest na jej warunkach.

Szukamy domu, w którym Fruzia będzie kochana i rozpieszczana, ponieważ domyślamy się, że jej życie do tej pory nie było kolorowe i usłane różami… Fruzia jest odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana i zaczipowana.

Przebywa w okolicach Ostródy/Morąga i jest pod opieką Przytuliska dla Zwierząt w Łukcie. Kontakt 794 617 600.

Fruzia

Autor: M. Szczygło
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co dalej ze Stomilem? „Aby dalej funkcjonować, potrzebujemy partnerstwa z miastem”

Sportowy spadek Stomilu Olsztyn stał się faktem po bezbramkowym remisie i podziale punktów z Zagłębiem Sosnowiec - bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Na jedną kolejkę...

Zamknij
RadioOlsztynTV