Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Służby podsumowują sylwestra i Nowy Rok w regionie

Fot. Portal Pożarniczy WM – 998

W sylwestrową noc warmińsko-mazurscy strażacy mieli wyjątkowo dużo pracy. Tylko jedno zgłoszenie dotyczyło pożaru, który miał związek z zabawą sylwestrową.

Reszta to zdarzenia standardowe – potwierdza starszy kapitan Grzegorz Różański, rzecznik komendanta wojewódzkiego państwowej straży pożarnej w Olsztynie.

W całym regionie w noc sylwestrową strażacy interweniowali 61 razy. Doszło do kilkunastu kolizji, wyjazdy związane były także z tlenkiem węgla. Gaszono pożary sadzy w budynkach mieszkalnych. Prawdopodobną przyczyną pożaru, jaki wybuchł na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego w Morągu było niewłaściwe odpalanie zimnych ogni, podczas, którego doszło do zaprószenia ognia.

00:00 / 00:00

Do poważnego pożaru doszło także w budynku gospodarczym w Regielnicy koło Ełku. W pomieszczeniu tym przechowywano 8 worków brykietu. Budynek spłonął doszczętnie.

Poważny wypadek miał miejsce dziś rano pod Nowym Miastem Lubawskim. W Marzęcicach osobowe auto, którym jechały dwie osoby zjechało na przeciwny pas jezdni i uderzyło w drzewo. Po zderzeniu samochód stanął w płomieniach i spalił się niemal doszczętnie. Z tego powodu policja nie wskazuje nawet płci ofiar.

Wstępnie ustalono tożsamość jednej z osób, ale jest za wcześnie na podawanie tych informacji

– powiedziała Ludmiła Mroczkowska policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Tragiczny wypadek w powiecie nowomiejskim

Na Warmii i Mazurach policja odnotowała 66 kolizji i zatrzymała 7 nietrzeźwych kierowców. W samym Olsztynie i na terenie powiatu sylwestrowa noc była wyjątkowo spokojna. Na izbę wytrzeźwień trafiło osiem osób, czyli tyle, ile zwykle trafia w każdą sobotę.

Nie odnotowano też większych incydentów, związanych z odpalaniem fajerwerków – potwierdził Radiu Olsztyn młodszy aspirant Andrzej Jurkun z komendy w Olsztynie.

W sylwestrowo-noworoczną noc nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń z użyciem materiałów pirotechnicznych. W większości policjanci byli wzywani do interwencji domowych czy zakłóceń spokoju i porządku. Na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze byli wzywali do jedenastu kolizji, zatrzymano też dwóch nietrzeźwych kierowców.

00:00 / 00:00

Pożar mieszkania w Morągu. Prawdopodobną przyczyną zimne ognie

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za D. Grzymska

Więcej w wypadki, policja, fajerwerki, straż pożarna, kierowcy, pijani, pożąry
Tragiczny wypadek w powiecie nowomiejskim

Dwie osoby zginęły w porannym wypadku na drodze wojewódzkiej 538 w okolicach Mikołajek na trasie Nowe Miasto-Lubawskie-Biskupiec. - Do tragedii doszło w okolicach miejscowości Mikołajki -...

Zamknij
RadioOlsztynTV