Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Słowo – ważna rzecz” w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

Słowo – ważna rzecz wystawa w WBP. Fot. A. Kulik

Wojewódzka Biblioteka Publiczna włączyła się do obchodów europejskiego Roku reformacji. Z tej okazji postanowiła zorganizować wystawę „Słowo – ważna rzecz”.

Poznamy dzięki niej proces wpływania ruchu wyznaniowego na kulturę i naukę okresu od końca XVI wieku – mówi Anita Romulewicz, kuratorka wystawy:

Wystawa jest skomponowana z kilku par poświęconych: drukom i prasie drukarskiej, językom narodowym, edukacji i czytelnictwu i humanizmowi. Jako tym zagadnieniom, na które silnie wpłynął ruch reformacji. Zainicjowany jako ruch religijny, ale niewątpliwie miał wpływ na wszystkie te aspekty kultury i nauki.

Przez weekend wystawie towarzyszył pokaz starodruków. Niestety już ich teraz w Bibliotece nie zobaczymy. Powodem jest ich stan, wiek, nie mogą zbyt długo być wystawiane na światło dzienne i wysoką temperaturę.

Posłuchaj, co w swoich zbiorach dotyczących reformacji posiada Wojewódzka Bibliotek Publiczna

00:00 / 00:00

Autor: A.Kulik
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa
Poruszające prace Anny Drońskiej

W sali kameralnej BWA prezentowane są poruszające prace Anny Drońskiej - wykładowczyni w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, współzałożycielki Grupy Artystycznej FAŁDY. Artystka zajmuje się malarstwem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV