Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Słowem Malowane w Oranżerii Kultury

Fot. Oranżeria Kultury

W Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim rozpoczął się cykl wydarzeń edukacyjno-kulturalnych pod hasłem „Słowem Malowane”. To szereg działań związanych z edukacją i kulturą: wystawy, warsztaty, koncert, teatr, wykład.

W programie jest też 7. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowem Malowane”. Projekt zainaugurowano otwarciem wystawy ilustracji Janusza Grabiańskiego „O Krasnoludkach, Sierotce Marysi, Rogasiu i Rudzi.”Artysta jest wybitnym przedstawicielem Polskiej Szkoły Ilustracji. Główny nurt jego twórczości stanowiły ilustracje do książek dla dzieci,młodzieży i dorosłych. Dla wielu pozostanie niezapomnianym autorem ilustracji do 2. wydania „Elementarza” Mariana Falskiego z kultowym już obrazem z okładki.

Tegoroczny konkurs jest poświęcony twórczości Joanny Papuzińskiej, kultowej autorki książek i wierszy dla dzieci i pedagoga. Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich, uczniów liceów plastycznych oraz podopiecznych placówek specjalnych.

Komisja konkursowa oceni prace w 6 kategoriach oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Prace można składać do 25.10.2021. Finałowa wystawa Prac Laureatów będzie prezentowana zabytkowym pawilonie letnim biskupów warmińskich – siedzibie Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w Lidzbarku Warmińskim.

Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Oranżeria Kultury
Susidojki i Rodzinna Kapela Wasilewskich w Oranżerii Kultury

W Lidzbarku Warmińskim w Oranżerii Kultury o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert i warsztaty muzyczne Susidojki i Rodzinna Kapela Wasilewskich. Więcej o tym wydarzeniu mówi Anna...

Zamknij
RadioOlsztynTV