Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ślisko na wielu drogach, ulicach i chodnikach. Kierowcy i piesi muszą być ostrożni

Z powodu spadku temperatury poniżej zera stopni Celsjusza w województwie warmińsko-mazurskim lokalnie jest ślisko. Drogowcy zapewniają, że posypali ulice, ale kierowcy powinni być ostrożni.

Sprzęt do posypywania ulic pracował na drogach krajowych i wojewódzkich całą noc. Dyżurni zarówno Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jak i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zapewnili, że wszystkie trasy są czarne mokre lub czarne suche i przejezdne. Jedynie w okolicach Nidzicy występuje cienka warstwa zajeżdżonego śniegu. W okolicach tego miasta sprzęt zimowego utrzymania nadal posypuje zarówno ulice, jak i chodniki.

W sobotę przez cały dzień na Warmii i Mazurach padał deszcz, w nocy zaś temperatura spadła poniżej zera stopni. Najchłodniej, minus 4 stopnie zanotowano w Olecku. Wszystkie mokre drogi i chodniki stały się śliskie i mimo że są posypane, nie można wykluczyć lokalnej śliskości. Z tego powodu dyżurni zarówno dróg krajowych, jak i wojewódzkich apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

Ślisko jest na wielu osiedlowych ulicach i chodnikach.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, śnieg, ślisko, ulica, pogoda
Kilkadziesiąt milionów złotych na remonty dróg na Mazurach. Co zostanie zrobione?

Warmia i Mazury otrzymają, w tym roku, 169 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 42 miliony złotych trafią do powiatów mazurskich. O tym co zostanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV