Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ślisko na drogach Warmii i Mazur. Ciężki sprzęt pracuje od rana


Ślisko na drogach Warmińsko-Mazurskiego – ostrzegają drogowcy. Najbardziej trzeba uważać na bocznych i lokalnych trasach, które miejscami są oblodzone.

Lokalnie ślisko może być także na drogach wojewódzkich, pracuje tam 30 piaskarek. Na drogi krajowe profilaktycznie wyjechał sprzęt przeciwgołoledziowy – mówi Anna Łuniewska z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogi krajowe są czarne, mokre. Obecnie pracuje 21 jednostek sprzętu przeciw gołoledzi. Na DK 58 w miejscowości Janowo pękła rura kanalizacyjna i woda wycieka na drogę. W tym miejscu jest jedna jednostka sprzętu, która zapobiega zamarzaniu wylewającej się wody.

00:00 / 00:00

Awaria w Janowie między Olsztynkiem a Szczytnem ma być usunięta w ciągu półtorej godziny.

[AKTUALIZACJA godz. 11.00]

Nie ma już utrudnień na trasie krajowej nr 58. W Janowie między Olsztynkiem a Szczytnem pękła rura kanalizacyjna, woda wyciekała na drogę i zamarzała. Przez ten czas na miejscu pracowała solarka, która na bieżąco posypywała drogę. Awaria została usunięta w ciągu niespełna dwóch godzin.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w GDDKiA, ślisko, piaskarki
W regionie zimowe warunki jazdy. Służby zapewniają: wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Kierowcy w Warmińsko-Mazurskiem mają dziś trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, a na zachodzie regionu śniegu z deszczem spowodowały że nawierzchnie głównie dróg lokalnych są pokryte...

Zamknij
RadioOlsztynTV