Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ślisko na drogach. Służby apelują do kierowców o rozwagę

Zaśnieżone ulice. Fot. BSC

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed utrudnieniami na drogach w 14 województwach. Są one związane m.in. z błotem pośniegowym, śliskimi nawierzchniami oraz opadami śniegu i deszczu.

Tak jest m.in. w warmińsko-mazurskiem. W regionie pada wszystko: śnieg, śnieg z deszczem i deszcz. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 861 pojazdów do zimowego utrzymania.

Synoptycy wydali rano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla czterech województw: mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego oraz wschodniej części warmińsko-mazurskiego. W związku z ostrzeżeniami, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje do kierowców o rozwagę.

– Korzystaj z opon zimowych; naładuj telefon, zabierz do auta ładowarkę; zatankuj samochód; zabierz przewody do rozruchu silnika – czytamy na Twitterze.

 

Autor: J. Golon/PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, GDDKiA, śnieg, ślisko, służby, ulice, synoptycy, zaśnieżone
Drogowcy ostrzegają: zima dotarła na Warmię i Mazury

Zima na drogach Warmii i Mazur - ostrzegają drogowcy. Sebastian Ilczuk z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że wszystkie trasy krajowe w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV