Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śledztwo ws.Pojezierza może trafić do Białegostoku

olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Pojezierze. Fot. archiwum

Czy sprawa Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze trafi do prokuratury w Białymstoku? Chodzi o lokale użytkowe w budynkach przy ulicach Kołobrzeskiej i Piłsudskiego, które miały być przyznane członkom rodzin władz Spółdzielni i jej pracownikom.

Aktualnie trwa śledztwo w tej sprawie w olsztyńskiej Prokuraturze Okręgowej. Jednak posłanka Platformy Obywatelskiej Lidia Staroń wysłała wniosek do Prokuratora Generalnego, aby śledztwo zostało przeniesione do prokuratury w Białymstoku. Dostaliśmy informacje, że członkowie organów spółdzielni są bardzo silnie powiązani z prokuratorami Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Są to kontakty, które wskazują na powiązania towarzyskie, rodzinne i zawodowe – powiedziała posłanka Lidia Staroń.

00:00 / 00:00

Jak poinformowano nas w Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie, nie będzie ona komentować sprawy, dopóki nie trafi do niej pismo od posłanki Lidii Staroń. (pswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Pojezierze, spółdzielnia mieszkaniowa
Prokuratura sprawdzi uczciwość FS Favorite

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe zajmie się sprawą fabryki mebli FS Favorit ze Szczytna. Chodzi o 4 miliony złotych unijnej dotacji wypłaconej zakładowi przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV