Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

SLD chce rozmawiać o programie dla Warmii i Mazur

Marcin Kulasek. Fot. archiwum Radia Olsztyn

Działacze warmińsko-mazurskiego SLD zaprosili na poniedziałek szefów regionalnych struktur PO, PSL i Nowoczesnej do wspólnych rozmów o koalicyjnym programie wyborczym dla Warmii i Mazur – poinformował na konferencji prasowej sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek.

Lider SLD dodał, że na spotkanie zostali zaproszeni poseł Jacek Protas, szef regionalnej PO, Gustaw Marek Brzezin z PSL i Mirosław Pampuch z Nowoczesnej.

Chcemy usiąść do stołu i porozmawiać o najważniejszych rzeczach dla regionu. Chcemy przedstawić program wyborczy, który da naszym mieszkańcom to, co PiS im zabrał i zostawi to, co PiS im dał – powiedział i przyznał, że liczy na powołanie wspólnego bloku partii opozycyjnych na wybory parlamentarne. Dodał, że jeśli taki blok nie powstanie, Sojusz będzie próbował zbudować blok partii lewicowych, a nawet „jest gotowe do samodzielnego wystawienia pełnych list wyborczych”.

W sobotnim referendum przeprowadzonym wśród działaczy SLD 83 procent głosujących opowiedziało się za startem tego ugrupowania w jesiennych wyborach parlamentarnych w koalicji z innymi partiami.

Autor: K.Kantor za PAP
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, wybory, SLD, Sojusz Lewicy Demokratycznej
Urszula Pasławska: Nie wejdziemy z nikim w koalicję, jeżeli nasz projekt emerytury bez podatku, nie zostanie zaakceptowany

Wiceprezes PSL, posłanka Urszula Pasławska powiedziała, że w budowaniu koalicji na wybory parlamentarne ogromną rolę odgrywają kwestie programowe. Jak podkreśliła Polskie Stronnictwo Ludowe ma swoje oczekiwania...

Zamknij
RadioOlsztynTV