Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skuteczna kontrola drogowa. Na koncie kierowcy m.in. narkotyki i kradzieże

Po kilku miesiącach policjanci kryminalni z Pisza zakończyli sprawę 34-letniego mieszkańca miasta, któremu ostatecznie postawiono 5 zarzutów. Mężczyzna został zatrzymany w sierpniu podczas rutynowej kontroli drogowej.

O szczegółach opowiada nadkomisarz Anna Szypczyńska z piskiej policji.

W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów kierowca rzucił na ziemię 2 foliowe zawiniątka i próbował je butem schować w trawie. Zawiniątka zostały przez policjantów zabezpieczone. W pojeździe 34-latka znaleziono więcej narkotyków. W opakowaniu po papierosach schowane były zawiniątka z suszem roślinnym, w pudełku po gumach było 8 zawiniątek z białym proszkiem i 3 zawiniątka z suszem.

00:00 / 00:00

Jak się okazało – to nie było jedyne przestępstwo popełnione przez 34-latka.

Śledczy ustalili, że w lipcu zeszłego roku zatrzymany, wspólnie w porozumieniu z inną osobą, przy użyciu maczety groził mężczyźnie uszkodzeniem ciała. Zrobił to w celu zwrotu wierzytelności w kwocie 600 zł. Pokrzywdzony zdążył o zdarzeniu powiadomić policję. Śledczy ustalili też, że 34-latek ze znajomym dokonał też kradzieży wykaszarki spalinowej o wartości 1 500 zł, którą policjanci znaleźli w piwnicy zatrzymanego.

00:00 / 00:00

Ostatecznie mieszkaniec Pisza usłyszał 5 zarzutów, za które grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Fot. KPP Pisz

Fot. KPP Pisz

Fot. KPP Pisz

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w policja, narkotyki, zarzuty, Narnia, zatrzymanie, kontrola drogowa
Warmińsko-mazurscy policjanci podsumowali rok

Rok 2022 był dobrym rokiem dla warmińsko-mazurskiej policji. Udało się poprawić bezpieczeństwo na drogach, było mniej wypadków, w tym tych z ofiarami śmiertelnymi. Garnizon podczas odprawy...

Zamknij
RadioOlsztynTV