Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skromne świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości w Nowym Mieście Lubawskim

Fot. Łukasz Węglewski

Z powodu pandemii, w Nowym Mieście Lubawskim doroczne obchody Święta Niepodległości 11 listopada nie odbędą się w tradycyjnej formie.

Zazwyczaj mieszkańcy, którzy chcieli uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, gromadzili się przy leśnej kapliczce pod Trzema Dębami. W tym roku, ceremonia przebiegnie w ścisłym reżimie sanitarnym i zostanie ograniczona do złożenia kwiatów i zniczy przez wójta gminy Nowe Miasto Lubawskie, delegację Rady Gminy oraz przedstawiciela Nadleśnictwa Iława. Modlitwę w intencji Ojczyzny odmówi ksiądz proboszcz parafii w Bratianie.

Organizatorzy zachęcają jednak by wszyscy mieszkańcy dali wyraz wdzięczności za Niepodległość, wywieszając na swoich domach biało-czerwoną flagę, a w samo południe wspólnie z najbliższymi zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Podobnie będzie w innych warmińsko-mazurskich miastach, gdzie obchody święta niepodległości będą miały ograniczony charakter, bez udziału dużych grup ludzi.
Autor: J.Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nowe Miasto Lubawskie, flaga
„Pod biało-czerwoną”. Samorządy walczą w ogólnopolskim programie o maszt na flagę

Miasta i gminy z powiatu elbląskiego i braniewskiego biorą udział w konkursie „Pod biało-czerwoną". Projekt zakłada sfinansowanie przez polski rząd zakupu masztów i flag w każdej...

Zamknij
RadioOlsztynTV