Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skierowania do sanatoriów znów wydawane. ZUS wznawia lecznicze wyjazdy


Od przyszłego poniedziałku (15 marca), Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Osobie, która została skierowana na rehabilitację leczniczą, ZUS przekaże zawiadomienie o skierowaniu wraz z ulotką informacyjną.

Dostaną je również te osoby, które otrzymały je wcześniej, a ze względu na wstrzymanie wyjazdów, nie mogły z nich skorzystać. O czym pacjenci muszą pamiętać przed rozpoczęciem stacjonarnej rehabilitacji?

Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Dlatego przed wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego konieczne jest wykonanie testu. O zleceniu wykonania testu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny

– przypomina Anna Ilukiewicz, z olsztyńskiego oddziału ZUS

00:00 / 00:00

Na test przeciw COVID-19 należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. O wyniku testu poinformuje telefonicznie ośrodek rehabilitacyjny. Po otrzymaniu zawiadomienia o wyjeździe na rehabilitację, należy przekazać swój numer telefonu do oddziału ZUS, który skierował na turnus lub do ośrodka rehabilitacyjnego, do którego jest skierowanie.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w test, ZUS, sanatorium
ZUS przygotował kolejne ulgi dla przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię koronawirusa

Przedsiębiorcy z kilkudziesięciu branż maksymalnie trzy razy będą mogli skorzystać ze świadczenia postojowego. Mogą też wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za luty 2021 r. Najnowsze...

Zamknij
RadioOlsztynTV