Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skarb Państwa mógł stracić 4 miliony złotych. Zatrzymano grupę przestępczą sprzedającą gaz grzewczy jako LPG

Gazowy gang rozbili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymano 17 osób podejrzanych o wprowadzanie do obrotu gazu grzewczego jako LPG i nie płacenia podatków.

CBŚP sprawdziło ponad 70 miejsc zamieszkania w 4 województwach, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. Z informacji śledczych wynika, że zorganizowana grupa przestępcza od kilku lat w tych regionach sprzedawała gaz grzewczy jako gaz LPG do silników samochodów. Dodatkowo handel odbywał się bez faktur i opłacenia odpowiednich podatków.

Skarb Państwa mógł na tej działalności stracić ponad 4 miliony złotych. We wspólnej akcji CBŚP i służb skarbowych wzięło udział około 190 funkcjonariuszy. Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw skarbowych. Trzy osoby usłyszały zarzut kierowania gangiem. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu siedmiu osób.

 

Autor: K. Kantor / IAR
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, gaz, zatrzymanie
Brak maseczki to nie jedyne przewinienie. Kilkaset osób ukarano mandatami, wnioski trafiły też do sądu

W ciągu ostatniej doby warmińsko-mazurscy policjanci odnotowali ponad 1600 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania maseczką ust i nosa w miejscach publicznych. Jak poinformował młodszy aspirant...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV