Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Silny wiatr w regionie. IMGW wydało ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Ostrzeżenia synoptyków obejmują północne części województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W naszym regionie silny wiatr może wystąpić w sześciu powiatach: bartoszyckim, braniewskim, elbląskim, kętrzyńskim oraz lidzbarskim.

W kilku miejscach strażacy usuwali z dróg połamane konary i gałęzie. Zachodni i północno-zachodni wiatr może w porywach osiągać prędkość 70 km/h. Kierunek wiatru oznacza zagrożenie cofką, czyli wpychaniem wód Bałtyku do Zalewu Wiślanego i dalej w głąb lądu. Służby hydrologiczne na Żuławach Elbląskich na bieżąco monitorują sytuację.

Według meteorologów, silnych porywów wiatru w Warmińsko-Mazurskiem można spodziewać się jeszcze nocą (do 55 km/h), a nad ranem wiatr osłabnie.

 

Autor: P. Świniarski/P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiatr, ostrzeżenie, IMGW
Ślisko na drogach. Służby ostrzegają przed gołoledzią

Uwaga na gołoledź. W związku ze spodziewanymi opadami marznącego deszczu i mżawki Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla jedenastu województw, w tym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV