Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Silny wiatr nie wyrządził większych szkód

Fot. OSP Piecki

Wiejący w sobotę silny wiatr nie wyrządził większych szkód. Strażacy wyjeżdżali 29 razy do połamanych konarów i powalonych drzew – poinformował rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej straży pożarnej.

W sobotę od rana w woj. warmińsko-mazurskim zdarzają się silniejsze podmuchy wiatru, których prędkości dochodzi do 75 km na godz.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie Grzegorz Różański poinformował, że do godz. 18 straży wyjeżdżali do 29 zdarzeń związanych z warunkami pogodowymi.

W tych zdarzeniach nie odnotowano osób rannych – podkreślił rzecznik strażaków i dodał, że większość interwencji wiązała się z usuwaniem połamanych konarów, czy powalonych drzew.

Strażacy ochotnicy informowali w sobotę w mediach społecznościowych m.in. o usuwaniu drzewa blokującego drogę w okolicach Piecek na Mazurach, strażacy z Nowej Wsi Ełckiej usuwali drzewo, które blokowało przejazd między wsiami Regielnica i Mrozy Wielkie.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażacy, wichura
Wiceszef MSWiA u strażaków: jesteście fundamentem systemu bezpieczeństwa

Z warmińsko-mazurskimi strażakami spotkał się wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży. Wziął udział w odprawie podsumowującej ubiegłoroczne działania strażaków w regionie. Wiceminister Błażej Poboży podkreślił,...

Zamknij
RadioOlsztynTV