Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Silny wiatr na Warmii i Mazurach. W Reszlu dwie osoby trafiły do szpitala

Warmińsko-mazurscy strażacy wyjeżdżali późnym popołudniem trzydzieści razy do usuwania szkód, jakie wywołał silny wiatr.

Najwięcej interwencji zanotowano w rejonie Ostródy, Kętrzyna i Olsztyna, gdzie strażacy usuwali z dróg drzewa i połamane gałęzie.

Jak informuje starszy kapitan Rafał Melnyk z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Olsztynie, do poważnego wypadku doszło w Reszlu na ulicy Podmiejskiej:

W Reszlu dwie osoby idące chodnikiem zostały ranne po tym, jak spadł na nie konar drzewa, złamany przez silny wiatr. Obie z obrażeniami kończyn górnych zostały przewiezione do szpitala. Z kolei w powiecie elbląskim wiatr uszkodził dwa poszycia dachów budynku mieszkalnego i gospodarczego. Jednak nie są to duże szkody.

00:00 / 00:00

Wiatr wieje w województwie z prędkością 40 km/h w porywach do 75 km/h. Synoptycy ostrzegają, że silnie wiać będzie na Warmii i Mazurach także we wtorek.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, szpital, ranni, wiatr, straty, Rafał Melnyk
Czworo dzieci rannych w wypadku w Borkach

Czworo dzieci zostało rannych w wypadku w Borkach, na drodze krajowej nr 63 Pisz-Kolno. Kierowca samochodu osobowego uderzył w przyczepę ciągnika. W wypadku zostało rannych czworo dzieci,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV