Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Silny wiatr i burze z gradem. Ostrzeżenie IMGW dla regionu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem, który prognozowany jest dziś (21 maka) w woj. warmińsko-mazurskim. W dwóch powiatach spodziewane są też burze z gradem.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu

– podał w komunikacie IMGW.

W większości powiatów Warmii i Mazur alert pogodowy obowiązuje dziś w godz. 7-18, na wschodzie regionu (w powiatach ełckim, giżyckim, gołdapskim, oleckim, piskim i węgorzewskim) w godz. 10-20, a w powiatach braniewskim, elbląskim i Elblągu – w godz. 7-21.

IMGW wydał również ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatów działdowskiego i nowomiejskiego, gdzie w sobotę w godz. 1-8 prognozowane są burze. Miejscami będą im towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm i porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 85 km/h. Miejscami możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych niebezpiecznych zjawisk pogodowych określono na 80 proc.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burza, silny wiatr
Silny wiatr i burze. Szykuje się niebezpieczna noc na Warmii i Mazur

Synoptycy IMGW ostrzegają przed silnym wiatrem w czwartek wieczorem i w piątek na Warmii i Mazurach. Wiatr może osiągać w porywach do 85 km na godzinę....

Zamknij
RadioOlsztynTV