Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Silny wiatr, burze i grad. Wydano ostrzeżenie dla części województwa

Fot. Info Meteo – Elbląg

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku wydało ostrzeżenie o burzach z gradem w zachodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego: braniewskim, działdowskim, Elblągu i elbląskim, iławskim, nowomiejskim i ostródzkim. Mieszkańcy tych powiatów otrzymają SMS z ostrzeżeniem pogodowym.

Według meteorologów burze z gradem mogą przejść nad zachodnimi powiatami warmińsko-mazurskiego od godz. 11 do godz. 21. W czasie nawałnic może spaść grad i ok. 25 mm deszczu. W związku z wysokimi prognozami opadów wydano także ostrzeżenie hydrologiczne dla Elbląga i okolic – miejsc położonych na depresji.

Synoptycy przewidują także porywy silnego wiatru – do 65 km na godz – powiedział Tomasz Siemieniuk z Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku.

00:00 / 00:00

Burz z gradem w poniedziałek mogą się spodziewać mieszkańcy powiatów: braniewskiego, działdowskiego, Elbląga i elbląskiego, iławskiego, nowomiejskiego i ostródzkiego. Do osób z tych terenów wysłano SMS-y z ostrzeżeniem pogodowym.

Autor: P. Karpiszen / J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burza, burze
Deszcz, burze i silny wiatr. Taka pogoda ma się utrzymać do wtorku

W niedzielę będzie nadal chłodno. W wielu miejscach Polski zagrzmi i może spaść przelotny deszcz - powiedział Michał Folwarski, synoptyk IMGW-PIB. Polska nadal będzie znajdowała się...

Zamknij
RadioOlsztynTV