Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Siedem dróg powiatu olsztyńskiego ma szansę na modernizację lub przebudowę

Na liście zadań wspieranych przez Fundusz Dróg Samorządowych znalazło się aż siedem wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych na terenie powiatu olsztyńskiego – poinformował wojewoda warmińsko-mazurski.

Łączna wartość tych inwestycji to ponad 17 milionów złotych.

Jak tylko premier Mateusz Morawiecki złoży swój podpis rozpoczniemy chyba największe prace remontowe w naszej historii

– powiedziała Radiu Olsztyn wicestarosta olsztyński Joanna Michalska.

Wnioski dotyczą przebudowy dróg na odcinkach Worławki – Żardeniki, Cerkiewnik – Różynka oraz drogi w Studziance. Planowana jest także przebudowa i remont ul. Gietrzwałdzkiej w Bartągu, remonty na odcinku Bartołty Wielkie – Leszno oraz Frączki – Gradki.

Gmina Purda podpisała natomiast umowę wykonawczą m.in. na modernizację drogi powiatowej na odcinku od Ostrzeszewa do obwodnicy Klebarka Małego. Na ten projekt gmina pozyskała 5,5 miliona złotych ze środków europejskich.

Najprawdopodobniej wczesną jesienią ogłoszony zostanie także przetarg na wykonanie tzw. „dużej pętli”, czyli przebudowy 27-kilometrowego odcinka drogi powiatowej łączącej Spręcowo z Barczewem.

Kolejne drogi powiatowe zostaną zmodernizowane. Fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, remont, modernizacja
W Babkach Oleckich powstały nowe mieszkania socjalne

Budynek mieszkalno-użytkowy w Babkach Oleckich został wyremontowany. Mieszkańcy  zyskali świetlicę, a gmina - mieszkania socjalne. Na parterze budynku znajduje się duża, prawie stumetrowa świetlica. Mieszkańcy mają...

Zamknij
RadioOlsztynTV