Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sezon wakacyjny dopiero się zaczął, a już doszło do kilku utonięć. Służby apelują o rozsądek

Fot. D. Grzymska

Od początku wakacji na Warmii i Mazurach doszło do czterech utonięć. Służby, które najczęściej pojawiają się jako pierwsze na miejscu zdarzenia to strażacy.

Jak mówi st. kpt. Rafał Melnyk, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, strażacy dysponują odpowiednim sprzętem i umiejętnościami. System jest taki, że wysyła się na miejsce zdarzenia jednostkę, która jest najbliżej.

W środę w olsztyńskim Gutkowie na jednej z plaż przeprowadzono ćwiczenia, a przyszłych instruktorów ratownictwa szkolił asp. Andrzej Bicki z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Od początku roku na Warmii i Mazurach utonęło 15 osób. Służby wodne apelują o rozsądek i trzeźwość, a także o korzystanie za strzeżonych kąpielisk, oraz nie wchodzenie do wody bez osób towarzyszących, które w razie niebezpieczeństwa będą mogły zawiadomić odpowiednie służby. Jeśli czujemy się na siłach, by rzucić się na ratunek, warto ze sobą zabrać kółko, materac, czy linę.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, bezpieczeństwo, woda, jezioro, ćwiczenia, utonięcie, Rafał Melnyk
W nocy spłonęło składowisko trocin. Pożar gasiło 6 zastępów straży pożarnej

Groźnie wyglądający pożar wybuchł nocą w Pasymiu. Paliło się składowisko trocin. Na miejsce pojechało 6 strażackich zastępów. Akcja trwała dwie godziny i ostatecznie spaliło się 30...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV