Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sezon w pełni. Juniorzy Kormorana odnoszą sukcesy i zdobywają doświadczenie

Fot. PAP / Wojtek Jargiło

Pływacy Kormorana Olsztyn w wakacje nie próżnują. Przygotowują się do imprez rangi krajowej i międzynarodowej, w tym igrzysk olimpijskich.

Klub może pochwalić się m.in. sukcesami juniorów w seniorskich imprezach. Podczas mistrzostw Europy w Belgradzie 18-letni Bartosz Kapała zajął 6. miejsce w wyścigu na 1500 metrów. Był jednym z najmłodszych zawodników w kadrze Polski i całej stawce mistrzostw. Wkrótce wystartuje także w mistrzostwach Europy juniorów.

Do igrzysk olimpijskich przygotowuje się natomiast jego klubowy kolega Piotr Woźniak. 19-latek zapewnił sobie kwalifikację w lutym, podczas mistrzostw świata seniorów na wodach otwartych w stolicy Kataru, Doha. W Paryżu będzie rywalizował w tzw. maratonie pływackim, czyli na dystansie 10 kilometrów. Areną zmagań ma być Sekwana – rzeka przepływająca przez stolicę Francji. Ma być, bo pojawiają się wątpliwości dotyczące czystości wody. Organizatorzy jednak nie przygotowali żadnego „planu B”.

O sukcesach zawodników i planach na najbliższe tygodnie rozmawialiśmy z trenerką Kormorana Olsztyn, Agnieszką Kozłowską.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko

Więcej w Kormoran Olsztyn, Agnieszka Kozłowska, Piotr Woźniak
Sukcesy pływaków na mistrzostwach Polski

W rozgrywanych w Lublinie pływackich mistrzostwach Polski znakomity start zaliczył Bartosz Kapała z Kormorana Olsztyn. Złoto w rywalizacji na 1500 metrów stylem dowolnym dało mu kwalifikację...

Zamknij
RadioOlsztynTV