Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Seria śmiertelnych wypadków na drogach regionu. Trzy osoby nie żyją

Fot. KPP Olecko

Mężczyzna jadący skuterem zginął w piątek rano po zderzeniu z samochodem na drodze krajowej nr 65 w Olecku. Dwie osoby zginęły również w gminie Lubawa.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu obwodnicy Olecka z drogą wojewódzką nr 655 prowadzącą w kierunku Giżycka.

„Kierujący skuterem, jadący obwodnicą od strony Ełku, podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka kierowcy samochodu osobowego. Doszło do zderzenia. Kierujący skuterem około 30-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Ustalamy jeszcze jego personalia”

– powiedziała asp. Justyna Sznel z oleckiej policji.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora. Droga krajowa nr 65 w miejscu wypadku jest zablokowana. Zorganizowano objazdy ulicami Olecka. Utrudnienia mogą potrwać około 2 godzin.

Tragiczny wypadek miał miejsce również w gminie Lubawa. Według wstępnych ustaleń kierujący mitsubishi jechał z nadmierną prędkością, wpadł do przydrożnego rowu, uderzył w drzewo i zatrzymał się na polu. Dwóch mężczyzn zmarło na miejscu, a dwie kolejne przetransportowano do szpitala.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze i technik kryminalistyki. Droga była zablokowana.

 

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)/KWP
Redakcja: Ł. Sadlak/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, obwodnica, OLecko, motor
Groźny wypadek na budowie w Lubominie. Trwa policyjne śledztwo

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku na budowie garażu w Lubominie. 34-latek z niewyjaśnionych przyczyn spadł z rusztowania z wysokości około 1,5 metra. Z ciężkimi obrażeniami głowy, nieprzytomny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV