Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Serce na Kresach. Posłuchaj Małych Ojczyzn

Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Kaziuki Wilniuki to najstarsze w obecnych granicach Rzeczypospolitej cykliczne wydarzenie artystyczne zachowujące od zapomnienia tradycje, kulturę, gwarę i zwyczaje dawnej Wileńszczyzny. O tym w audycji Małe Ojczyzny.

Pierwsze Kaziuki Wilniuki w Polsce odbyły się 40 lat temu w Lidzbarku Warmińskim. Kto dziś potrzebuje takich spotkań? Czy są to tylko ci, którzy zostawili serce na Kresach?

Posłuchaj audycji Anny Minkiewicz-Zaremby

00:00 / 00:00

W Małych Ojczyznach usłyszeliśmy: Dominika Kuziniewicza (Wincuka Bałbatunszczyka z Pustaszyszek), Krystynę Adamowicz (wileńską dziennikarkę), Zbigniewa Sinkiewicza i Gerarda Łatkowskiego (członków Kapeli Wileńskiej), 15-letniego Szymona Urbanowicza z zespołu Ojcowizna, Katarzynę Radulewicz z Lidzbarskiego Domu Kultury, Krystynę Zmitrowicz z Warszawy, Agatę Granicką (palmiarkę z Wileńszczyzny) oraz mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego (anonimowo).

Autor: A. Minkiewicz-Zaremba
Redakcja: M. Rutynowski

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bieg Uniwersytecki będzie jednym z punktów święta UWM

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski obchodzi w tym roku 25-lecie. Jednym z punktów święta uczelni będzie 6. Bieg Uniwersytecki. Rektor UWM profesor Jerzy Przyborowski przyznał, że sportowe obchody jubileuszu...

Zamknij
RadioOlsztynTV