Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Serce dla zwierząt

Sylwia Warczak-Gołaś. Fot. FB wolontariuszki

W kolejnej audycji Cztery Łapy rozmawiamy o osobach, których życie wypełnia pomaganie zwierzętom.

Jedną z nich jest Sylwia Warczak-Gołaś – członek Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i inspektor do spraw ochronny zwierząt, związana jako wolontariusz ze Schroniskiem „Cztery łapy” w Szczytnie. Sylwia od wielu lat szuka zwierzętom domów stałych, nie tylko na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, ale także na obszarze całej Polski a nawet Europy. Do wysłuchania rozmowy zaprasza Monika Szczygło.

Posłuchaj audycji Cztery Łapy

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI


Dziś polecamy Reksia, który 13 lat spędził żyjąc na łańcuchu. Mroźną zimową porą trafił do schroniska w opłakanym stanie. Świerzb na jego ciele potęgował cierpienie, kiedy niedożywiony i wyziębiony stał upalowany na łańcuchu przy ledwo skleconej budzie.

Ten delikatny i, mimo wszystko, pogodny staruszek jest dowodem na to jak okrutny może być człowiek. Po latach niewoli zamieszkał w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Cztery łapy” w Szczytnie i choć bezpieczny, wciąż jest bardzo samotny. Reksio jest tak ujmujący w swojej psiej starości,b że nie wyobrażamy sobie tego, by miał odejść samotnie. Jest bezkonfliktowy w stosunku do innych psów i kotów. Kontakt 607 563 012.

 

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Szczygło

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w psy, pomoc, bezdomność, zwierzęta
Uczestnicy akcji „ZbieramTo w lesie” pomogli uprzątnąć las na Redykajnach

Pomagają przez sprzątanie. W Olsztynie odbył się dobroczynny spacer pod hasłem “ZbieramTo w lesie”. Chętni mogli pomóc w zbieraniu odpadów z dzikiego wysypiska w okolicach ulicy...

Zamknij
RadioOlsztynTV